Września 27 2022 19:41:15
Nawigacja
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 31
· Najnowszy użytkownik: jarek
Las Modelowy w Obornikach
15 września 2015 roku w siedzibie Nadleśnictwa Oborniki podpisano Deklarację w sprawie utworzenia Lasu Modelowego w Obornikach. 17 Sygnatariuszy reprezentujących różne organizacje i instytucje zobowiązało się tym samym do realizacji wspólnie opracowanego i uzgodnionego Planu Strategicznego na lata 2015-2022.

Wiele podmiotów – jeden cel

Pojęcie „Las Modelowy" wywodzi się z Kanady z początku lat 90-tych. Jest to pewien obszar, w którym istotnym elementem są zasoby naturalne (np. las lub woda). Decyzje i działania podejmowane na tym terenie są konsultowane i uzgadniane między różnymi podmiotami i osobami. To pewnego rodzaju forma dobrowolnego partnerstwa pomiędzy organizacjami, instytucjami i obywatelami, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu danego regionu. Chcą współdecydować. W przypadku Lasów Modelowych to współdecydowanie dotyczy właśnie zasobów naturalnych – jednego z największych skarbów, jaki mamy wokół nas.

Deklaracja w sprawie utworzenia Lasu Modelowego w Obornikach
Plan Strategiczny dla Lasu Modelowego w Obornikach
Załączniki do Planu Strategicznego dla Lasu Modelowego w Obornikach
Tu dowiesz się na czym polega koncepcja lasów modelowych na świecie

Las modelowy-klik
Wełna 2015


W pierwszą sobotę lutego odbyły się towarzyskie zawody WEŁNA 2015 dla członków TPRW. Choć niezbyt liczna, lecz bardzo zmotywowana grupa zaatakowała górny odcinek naszej statutowej rzeki. Warunki co najmniej nie były sprzyjające, co sprytnie wykorzystały ryby.
Brak współpracy salmonidowej materii i dość spory mróz spowodował, że okolicznościowa statuetka, którą ufundował Wiceprezes będzie musiała jeszcze trochę poczekać na nowy dom.
My tymczasem zebraliśmy mandżur i ruszyliśmy do Obornik. Tam gościnne progi stanicy Koła Oborniki pozwoliły na ognisko i pyszną kiszkę. Bardzo fajna atmosfera i miłełe towarzystwo i sprawiły, że zapomnieliśmy o braku rybek. Padły deklaracje, że taką imprezę musimy powtórzyć w marcu, a w kwietniu obowiązkowo KLEŃ WEŁNY 2015. Już teraz z imieniu Zarządu wszytkich zapraszam.

Prezes TPRW
Marcin Nowik
Zakaz zabierania ryb łososiowatych na Wełnie
Przypominamy, że PZW Poznań wprowadził całkowity zakaz zabierania ryb łososiowatych (m. in. pstrąg, troć) na rzece Wełnie i jej dopływach.


Obowiązuje od spiętrzenia wody w m. Jaracz-Młyn aż do ujścia do rzeki Warty wraz ze wszystkimi dopływami na tym odcinku (obwód rybacki Wełna nr 9).

Punkt 12:
http://www.poznan.pzw.org.pl/cms/4148/ochrona_wod
WSPARCIE DLA TPRW PARTNERZY TPRW
HOSTING, DOMENY, SERWERY, CLOUD
Fundacja Impact - Temat Rzeka
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Nadleśnictwo Oborniki
Polski Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu
SZTUKA ŁOWIENIA
PRACOWNIA ART-ROD
CASTMANIA
JERKBAIT
NAKLENIE
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,408,075 unikalne wizyty